Busójárás - Mohács




   
 
 
 
Poklada - Mohač
MENÜ

Busójárás

2019. február 28. – március 5.

 

 

 

Február 28. (csütörtök) Kisfarsang


9.30 Maszkot Ölt apraja- nagyja – farsangi készülődés az MTÁI Széchenyi Iskola és Mohács Térségi Óvodaközpont Rókus Óvodájának szervezésében, közreműködik az Eötvös Óvoda horvát csoportja- Schneider Lajos Művészeti Iskola- (Vörösmarty u. 3-5.)

11.00 „ Busókerék vetélkedő” a Busóudvarban – (Eötvös u. 17-19.)

13.30 Jankele futóverseny a Széchenyi téren

15.00 Farsangi felvonulás a Sokac-körtől (Táncsics utca – Szabadság utca – Széchenyi tér)

15.00 A város utcáin és terein gyermek jankelék és kisbusók szabad farsangolása

15.20 Széchenyi téri szabadtéri színpadon: gyermek néptánccsoportok és busócsoportok bemutatói

16.00 Busójárási eszközök bemutatója

16.30 Táncház Darazsacz Istvánnal és a Poklade zenekarral

17.00 „ Farsangoló Európa” kiállítás megnyitó a Kanizsai Dorottya Múzeumban ( Kisfaludy u. 9.)

17.00 ALMA együttes koncertje az Ifjúsági Centrumban- (Széchenyi tér 17.)

19.00 Táncház a busókkal a Duna Irodaházban, zene: Dunavkinje és a Mladi Tamburaši – (Szabadság u. 4-6.)

 


 

Március 1. (péntek)


10.30 „Busójárás 6 napja” című rajzpályázat megnyitója és eredményhirdetése, a Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)

13.00 Területi Német Népdal-éneklési Verseny a Mohácsi Német Önkormányzat és a Park Utcai Általános Iskola rendezésében a Német Nemzetiségi Házban (Kossuth L. u. 51.)

14.00 Néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Széchenyi téri szabadtéri színpadon

15.00 Néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Deák téri szabadtéri színpadon

16.00 Gaál Mária : A Busójárás 6 napja című fotókiállítás megnyitója a Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)

17.00 ”Maszkok, busókellékek és egyéb népművészeti tárgyak” busómaszk faragók és másnépművészeti tárgyalkotók munkáiból, valamint „Életképek a sokacokról” Pecsuvácz Mária festményei kiállítás megnyitó a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.) Közreműködik: a Sokadija zenekar és a dudások

18.00 Versendi Kovács József a Népművészet Mestere és barátainak koncertje- Söndörgő, Vujicsics, Dunavkinje, Vizin zenekar, Csonka Balázs és bandája, Versendi Kovács József és zenekara- a Kossuth Filmszínházban- (Deák tér 1.) - belépődíjas

18.00 Góbé zenekar koncertje a Deák téri színpadon

20.00: Délszláv táncház a Poklade zenekarral a Duna Irodaházban (Szabadság u. 4-6.) -belépődíjas

 


 

Március 2. (szombat)

 

9.00: XLVIII. Schneider Lajos Népdaléneklési Verseny és Országos Népzenei tehetségkutató verseny a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)

10.00: A belvárosban népművészeti- és kézműves vásár

10.00 Szerb templom udvarában tamburazenekarok, tánccsoportok, busócsoportok bemutatói

10.00 Mohácsi Ízek a Busóudvarban -látványfőzés a Vesele Buše busócsoporttal

10.00 „Jankele udvar”- Ismerkedés a Jankelékkel, interaktív kiállítás és foglalkozás a Sebaj Busó csoporttal, ételkóstoltatás és tánctanítás (Eötvös u. 6.)

10.00 A Busóudvar Folk Színpadán tamburazenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói

10.00 A Batsányi Táncegyüttes táncbemutatója és táncháza a Széchenyi téri nagyszínpadon

10.30 Tánccsoportok, zenekarok, busók bemutatói a Széchenyi téri nagyszínpadon

11.00 A Szerb templom udvarában ismerkedés a szerb gasztronómiával

14.00 A Botos és Pravi Mladi busócsoportok busólakodalmas menete a Busóudvartól a Bensheim térig (a Kompkikötő érintésével), majd vissza a Széchenyi térre

14.00-18.00 óráig a Síp utcában: „Veselje sa Bušama” – „Vigasság a busókkal” maszkfaragó-bemutató, farsangi játékok, szekérdíszítés

15.20: „A legenda újraéled” – a Drugovi busócsoport megemlékezése a II. mohácsi csatáról- koszorúzás a három vitéz szobránál a Széchenyi téren

16.00: Zora tánccsoport bemutatója majd táncház a Széchenyi téren, zene: Poklade

16.00 Schneider Lajos Népdalverseny és Népzenei Tehetségkutató Verseny Gálaműsora, Nemzetközi Farsangi Dudástalálkozó koncertje a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)

18.00: a Deák téri színpadon Korona zenekar koncert

19.00: Magyar-bál a Mohácsi Polgárok Olvasóköre rendezésében az Ifjúsági Centrumban- zene:Póló - belépődíjas

20.00: Délszláv táncház a Duna Irodaházban- zene: ZORA zenekar Kićo vezetésével(Szabadság u. 4-6.) -belépődíjas

20.00 Sokac-bál a Schneider Lajos Művészeti Iskolában- (Vörösmarty u. 3-5.) - belépődíjas

 


 

Március 3. – Farsangvasárnap

 

9.00: a főutcán népművészeti- és kézműves vásár

9.00-12.00 a Télűzők busócsoport farsangi készülődése- Vörösmarty u. 7/b.

10.00: Találkozás a Kürtös busócsoport tagjaival a Busóudvarban látványfőzés

10.00: a Kossuth Filmszínházban nemzetiségi néptáncműsor (Deák tér 1.)

10.00: A Széchenyi téren busócsoportok ízelítő bemutatkozása

10.00 Találkozás a Kolompos busócsoport tagjaival- ételkóstoltatás a Szerb templom udvarában (Szerb u. 1.)

10.00 A Szerb templom színpadán zenekarok, táncosok, busócsoportok bemutatói

10.00 A Busóudvar színpadán zenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói

10.00 „Kettő az Egyben”, vagyis két Népi Iparművész, egy alkotó műhely ( Kígyó u. 7/a)-belépődíjas

10.30 A Széchenyi téren Sokac táncház Darazsacz István vezetésével, zene: Poklade

12.00 A Széchenyi téren Komšiluk együttes koncertje

12.30 Sokac-rév tánccsoportok, dudások és busók bemutatói, majd a busók csónakos átkelése a Dunán

13.30 Pávkovics István „Páták” emléktáblájának megkoszorúzása a Drugovi busócsopor közreműködésével (Gólya u. 36.)

13.30 A Széchenyi téri színpadon nemzetiségi néptáncbemutató

13.40 A Kóló téren busók és farsangi csoportok gyülekezője

14.00 A Kóló térről a Széchenyi térre busófelvonulás

14.00 A Busóudvar színpadán néptánccsoportok és tamburások bemutatói

14.20 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel a Széchenyi téren

15.30 Busóavatás, polgármesteri köszöntő a Széchenyi téri színpadon

15.40 Szabad farsangolás a busókkal a belvárosban

16.00 Busócsoportok és néptánccsoportok bemutatói a Széchenyi téri színpadon

16.30 Farsangi koporsó vízrebocsátása a kompkikötőnél a Bödönhajós csoport közreműködésével

18.00 Széchenyi téri színpad- Mohácsi tambura zenekarok bemutatói

18.00 Máglyagyújtás a Széchenyi téren – KÓLÓZÁS a Busókkal

20.00 Táncház a busókkal a Duna Irodaházban- zene: Bácska zenekar (Szabadság u. 4-6.) –belépődíjas

 

 


 

Március 4. (hétfő)

 

13.00 A Sokac-körben (Táncsics utca 17.) Kersics Anka emléktáblájának megkoszorúzásaKözreműködik a Komšiluk együttes, majd a busók hagyományos házról-házra járása a Kóló téren és a környező utcákban

18.30 Barátunk, Marko- Egy harmonikás könnyűzenei kalandozásai a Kossuth Filmszínházban- (Deák tér 1.) –belépődíjas

 


 

Március 5. – Húshagyókedd

 

14.30 Busócsoportok gyülekezője a Kóló téren

15.00 Busócsoportok indulása a főutca érintésével a Széchenyi térre

16.00 Szabad farsangolás a város utcáin

16.00 „Busókép” és „Sokaclánykép” a Városháza lépcsőjén,

17.00 Zora Néptáncegyüttes műsora a Széchenyi téri színpadon

17.30 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel

18.00 Élő tamburazene a város tamburásainak közreműködésével

18.00 Máglyagyújtás a Széchenyi téren – koporsóégetés a Buso Club közreműködésével

 


A szervezők fenntartják a műsorváltozás jogát!

A program frissítve: 2019-01-15

 

Hírek

  • Program
    2019-01-15 13:18:20

    Felkerült az idei program!

Szavazzon!

Idén melyik nap(ok)on jön?
szombat
vasárnap
teljes hétvége
kedd
egész héten
egyik nap sem
Asztali nézet